Audzējam un piedāvājam tīršķirnes Aberdeen- Angus teles un buļļus


bulli1
                                                                                                                               
Aberdeen- Angus šķirnes dzīvniekiem raksturīga ģenētiska bezragainība, melnas krāsas apmatojums. Dzīvniekiem raksturīgs izstiepts, labi apmuskuļots ķermenis ar izteiktu, aizpildītu pakaļējo šķiņķi un viegla izteiksmīga galva.

Aberdeen-Angus šķirnes buļļus raksturo - dzīvsvars 900-1100 kg, labi attīstās un nobarojas ar zāles lopbarību, minimāli nepieciešama koncentrētā barība, liels kautiznākums un teicamas kvalitātes labi marmorēta gaļa ar zemu tauku saturu, smalkām muskuļšķiedrām, lielisku garšu, kas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem pasaulē.

Aberdeen-Angus šķirnes govis raksturo dzīvsvars 550-700 kg, zemas uzturēšanas izmaksas, viegla-regulāra atnešanās, labas mātes īpašības un ilgs produktīvais mūžs. Aberdeen-Angus teļu dzimšanas svars ir no 32 -35 kg. Angus šķirnes buļļus plaši izmanto krustošanai ar piena šķirnēm, jo tādejādi iespējams ražot pienu un iegūt nobarojamos jaunlopus ar labām barības izmantošanas spējām un augstu kautķermeņa kvalitāti. Aberdeen-Angus šķirni izmanto arī veidojot vairāku gaļas šķirņu komerckrustojumus ar Simentāļiem un Limuzīniem.


DSC 0136